Bezlepkové těstoviny

29.04.2019 09:41

Ochutnejte bezlepkové těstoviny

Bezlepkové těstoviny se poslední dobou stávají velkým hitem, a to hlavně kvůli vzrůstajícímu trendu zdravé výživy. Stále více lidí chce lépe pečovat o svůj organismus, a proto se uchylují k těmto zdravým potravinám. Poté je zde druhý tábor kupujících, který je k jejich nákupu donucen svým zdravotním stavem, za což samozřejmě nemohou.

Co jsou bezlepkové těstoviny?

Nehledejte v této otázce žádnou velkou vědu. Bezlepkové těstoviny jsou skutečně těstoviny, které neobsahují lepek. Ten se do této potraviny dostane hlavně s klasickou pšeničnou, ječnou, anebo žitnou moukou, a proto jsou ty bezlepkové většinou vyráběny z mouky kukuřičné, pohankové nebo dokonce rýžové. Tím je zajištěna naprostá absence lepku. Takové těstoviny jsou pochopitelně vhodné pro celiaky, kteří jejich existenci kvitují.

Proč jsou lepší než obyčejné těstoviny?

Nedá se jednoznačně říci, zda jsou bezlepkové těstoviny lepší než ty klasické. Lidé na bezlepkové dietě nemají pochopitelně jedinou možnost, takže oni tuto otázku řešit nemusí. Těm ostatním se na bezlepkových těstovinách líbí, že jsou daleko lépe stravitelné a mnohé z nich neobsahují žádné konzervanty, ani barviva. Povětšinou se tedy jedná o zcela přírodní produkty.

Mohu je použít jako klasické těstoviny?

Bezlepkové těstoviny jsou těstoviny jako každé jiné, pouze s tím rozdílem, že jsou vyrobeny z jiných surovin. Jejich příprava a pozice v kuchařkách je tak zcela totožná s těmi klasickými. Můžete si je připravit například na sladko s rozvařeným ovocem, či pouze posypané kakaem nebo kokosem. Můžete je i zapéct ve formě šunkofleků nebo k nim připravit lehkou italskou omáčku a připravit si tak lahodný oběd. Fantazií se opravdu meze nekladou.

Jestliže se sháníte po zdravějších těstovinách, vyzkoušejte ty bezlepkové. Chutnají prakticky stejně jako ty klasické, avšak vaše tělo je daleko lépe zpracuje.

 

Zpět

Rady a Tipy

Bezlepkové těstoviny

29.04.2019 09:41
Ochutnejte bezlepkové těstoviny Bezlepkové těstoviny se poslední dobou stávají velkým hitem, a to hlavně kvůli vzrůstajícímu trendu zdravé výživy. Stále více lidí chce lépe pečovat o svůj organismus, a proto se uchylují k těmto zdravým potravinám. Poté je zde druhý tábor kupujících, který je...

VÝŽIVOVÝ PLÁN CYKLOKROS

14.11.2016 20:27
VÝŽIVOVÝ PLÁN CYKLOKROS PŘED ZÁVODEM: 4-3h: SPORTPASTA 75 g  1h (před rozjetím) tyčinka ENERGY nebo jiné jídlo s nížším GI nebo SPORTFRUIT 30’: 1 sáček PRE GARA DYNAMIC do 150 – 250 ml vody   Během rozjíždění nezapomínejte také na dostatečnou hydataci, doporučujeme popíjet hypotonický...